Napsali o nás …

Ke 120 letům své existence si nechali zhotovit prapor (červenec 2019)

„Symbolika na něm je zvolená tak, aby charakterizovala obci a její kořeny,“ zmínila jednatelka SDH Hluboká Jana Vogeltanzová.

Nechybí na něm patron hasičů svatý Florián s ochrannou rukou nad hlubockou kapličkou, skřížené sekerky, hasičský žebřík, znak hasičů vsazený do lipových větviček a v neposlední řadě i hasičské heslo. To vše pak pokřtil kdyňský farář Miroslav Kratochvíl. „Po požehnání mají prapory zvláštní statut. Uloží se na čestné místo, a kdyby třeba hořela hasičárna, musí se vynést jako první,“ řekl.

Celý článek nelezneta na odkazu níže…
Zdroj: https://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/foto-video-ke-120-letum-sve-existence-si-nechali-zhotovit-prapor-20190722.html

V Hluboké si děti užily den plný zábavy a soutěží (únor 2019)

V Hluboké u Kdyně se v sobotu také jeden konal. Na úvod vystoupila skupina Jumperčat pod vedením Renaty Pešťákové. Samozřejmě nechyběly ani soutěže o sladké odměny. Jednou z prvních soutěží byla klasická židličkovaná. Dále se soutěžilo v hodu míčkem na plechovky, slalomu na lyžích nebo v pexesu. O hudební doprovod a zpříjemnění celého dne se staral Míla Šobr. „Ke vstupence každý dostal slosovatelný kupon, všichni tedy měli šanci vyhrát nějakou zajímavou cenu,“ uvedl Petr Drahoňovský, starosta dobrovolných hasičů. K zakoupení zde také byla štěstíčka, kde bylo nějaké malé překvapení nebo preclíky.

Na níže uvedeném odkazu naleznety i fotografie z organizovaného karnevalu.

Zdroj: https://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/v-hluboke-si-deti-uzily-den-plny-zabavy-a-soutezi-20190211.html

Koupaliště v Hluboké je ve správě hasičů (duben 2017)

Koupaliště v Hluboké je v nájmu místního sboru dobrovolných hasičů. Využívají ho nejen malí hasiči, kteří zde trénují každou středuhru Plamen, ale i ti dříve narozeni. Mají zde krásné zázemí, např. klubovnu, kterou využívají hlavně na soustředění dětí a různé sportovní a společenské akce. Za poslední roky se zde svépomocí vybudovalo oplocení areálu, pergola, zábavné prvky pro děti, opravil a natřel se kiosek. Odpracovalo se zde sice mnoho brigádnických hodin, ale bez finanční pomoci Městského úřadu ve Kdyni by to nešlo. Součástí areálu je i víceúčelové hřiště, které má nově upravený povrch. Dají se zde hrát snad všechny míčové hry včetně tenisu. Sezóna na koupališti se pravidelně zahajuje 30. dubna pálením vlastnoručně vyrobené čarodějnice. Jsou připraveny soutěže pro děti, následuje průvod v čarodějných kostýmech k májce a den končí opékáním buřtů a posezením s kytarou u ohně.

Následuje jedna z hlavních akcí, kterou je Memoriál Františka Voráče. Pořádá se na památku jednoho z významných členů našeho sboru. Tato soutěž v požárním sportu se koná vždy v první polovině června a je zařazena do seriálu Domažlické i Klatovské ligy. Letos proběhl již pátý ročník, který byl pro místní nejúspěšnější. Nejenže obě dětská družstva obsadila první místa, ale starším dětem se povedlo zaběhnout nejrychlejší čas celé soutěže a tudíž jsme získali i putovní pohár. Na svátek svatého Antonína pořádají místní hasiči pouťovou zábavu. Na konci školního roku se protáhneme při volejbalovém turnaji, který se koná i začátkem září. Sezónu vždy zakončíme hravým Haloweenským odpolednem, během něhož si děti i dospělí vyřezávají různá dýňová strašidélka.

Po setmění se s lampiony projdou po obci, opečou si buřty a po výstavce všech výtvorů si ten svůj odnesou. Tím ovšem akce hasičů nekončí. V období, kdy nám počasí nepřeje, se setkáváme v sále místní hospody. Během letošního podzimu se mohou všichni těšit na ochutnávku něčeho dobrého, na divadelní představení, předvánoční posezení a hlavně na hasičský ples, který je každoročně pořádán vždy 25.12. Více informací a fotek z akcí lze zhlédnout na stránkách https://www.facebook.com/sdhhluboka/ O areál koupaliště se snaží hasiči za podpory Města Kdyně náležitě pečovat a zvou všechny nejen k návštěvě romantického místa, ale i na jakoukoli pořádanou akci. Poděkování patří všem, kteří se zde snaží o zvelebení a jakýmkoli způsobem nás podporují.

Článek vyšel ve Kdyňském zpravodaji (číslo 4/2017)

Hlubocké děti řádily na karnevalu (únor 2016)

„Maškarní před lety uspořádala naše děvčata, když měla malé děti. Ujal se a po mnoho let je už neodmyslitelnou tradicí,“ řekl Petr Drahoňovský. Pobavit se do obecního sálu přišly desítky dětí od dvou do třinácti let. Masku si oblékli i někteří rodiče, kteří se připojili k dětskému skotačení. Ani hasičky – pořadatelky nezůstaly pozadu. Všechny se stylově oblékly do fotbalových dresů a předtančením zahájily karneval.

„Řekli jsme si, že tady nebudeme v civilu, když je to maškarní karneval. Tak jsme si my i muzikant oblékli dres,“ řekla se smíchem Jana Vogeltanzová. Během veselého odpoledne si děti kromě tancování užily spoustu legrace při soutěžích, jako byly například slalom, poznávání tvarů či židličkovaná. Za svou snahu byly odměněny sladkostmi. Závěr karnevalu patřil vyhlášení nejkrásnějších masek.

Domažlický deník (celý text a foto)

Další články o SHD Hluboká

https://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/hasicihluboka20100213.html

https://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/pri-roladovani-soutezilo-v-hluboke-21-pochoutek-20151009.html

https://domazlicky.denik.cz/kultura_region/posezeni-doplnila-v-hluboke-vystava-betlemu-a-prednaska-20151201.html

https://domazlicky.denik.cz/kultura_region/do-hluboke-se-sletli-andele-20161225.html

https://domazlicky.denik.cz/kultura_region/v-hluboke-slavili-mezinarodni-den-zen-20160307.html

https://domazlicky.denik.cz/kultura_region/v-hluboke-zenam-k-mdz-zahrali-mladi-harmonikari-zazpival-milan-sulej-20140311.html

https://domazlicky.denik.cz/ostatni_region/prvni-prazdninovy-vikend-v-hluboke-patril-volejbalistum-20140708.html

https://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/hlubocti-hasici-se-pochlubili-detskymi20110213.html

https://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/pozarni-utok-zvladli-i-ti-nejmensi-20140609.html

https://domazlicky.denik.cz/kultura_region/hlubocke-deti-radily-na-karnevalu-20160214.html

https://domazlicky.denik.cz/ostatni_region/volejbal-leto-2014-turnaj-hluboka-pozvanka.html

https://domazlicky.denik.cz/kultura_region/hlubocke-zeny-pekly-a-hodnotily-placky-20121105.html

https://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/okrsek-sdh-nema-o-mlade-hasice-nouzi20120216.html